Představuji Vám svoje díla:

První kváskový kalendář – Sváteční kváskové pečení

S podtitulem – „Buchtičky a kafíčko podporují zdravíčko“

Každý týden si upečete jinou dobrotu na Váš sváteční stůl. Na své si přijdou i ti, co mají raději slané mlsání. Je volným pokračováním mých kuchařek. Kalendář VÁS OBOHATÍ o nové chuťové prožitky, znalost našeho kulinářského národního dědictví, zdravější jídelníček i zábavu při tvoření nových tvarů pečiva.

4 v jednom = kuchařka + kalendář + kniha + soutěž

1. KUCHAŘKA = VYMAZLENÝCH 47 receptů na sladké + 6 receptů na slané pečení na křídovém papíru, velkým písmem a s názornými fotografiemi.

2. KALENDÁŘ =  přehledné kalendárium s důležitými daty, fázemi měsíce.

3. KNIHA = po skončení roku si odstřihnete kalendárium a budete mít knižní kuchařku, která se dá při pečení pro lepší viditelnost a úsporu místa postavit. 

4. SOUTĚŽNÍ LOS = Všechny kalendáře zakoupené přímo u mě mají číslo a postupují do soutěže. Každého 1. v měsíci bude losování o hodnotné ceny. Číslo výherce zveřejním zde v aktualitách a na facebooku. Pro rok 2019 zde budou nejpozději 1.1. vyhlášena SOUTĚŽNÍ PRAVIDLA a CENY.

Cena kalendáře je  250 Kč

JAKÉ RECEPTY SI v roce 2019 podle kalendáře UPEČETE?

TRADIČNÍ: vánočka, mazanec, třená bábovka, jidáše, máslové loupáky, kefírová buchta, ovocný koláč, makový závin, svatební koláče, linecký koláč, perník

SLANÉ: pivní preclíky, chlebové tyčinky, sádlové krekry, cibulový koláč

KRAJOVÉ SPECIALITY: hlucké, volarské, chodské koláče, hanácké, doudlebské ušaté, bosonožské, volarské koláče, pražský koláč

STARÉ RECEPTY: trhovní hranáčky, škvarkové koláčky, krupičník

SPECIÁLNÍHO TVARU: koláče Petra Voka, rohlíčkové koláče

S NEOBVYKLÝMI NÁPLNĚMI: buchty se šimlovým mazáním, mrkvance z Polné, řepové buchty

NEČEKANÉ: falešný sachr, amohubky

DROBNÉ TRVANLIVÉ: mrkvové mušličky, úkotě, skořicoví šneci, drchanice, sezamky, ovesné kuličky a srdíčka

RYCHLOVKY: olejový chlebíček, makovec, kefírová buchta, lejanec, šlehačkový koláč, turkyňová buchta

Kalendář obsahuje jen recepty. Většina z Vás už má moje kuchařky, nebo s kváskem umí.

Kdo ne, tak Vám kuchařky ráda pošlu, čtěte o nich níže. Jinak Vám mohu zaslat ke kalendáři brožurku jen o kvásku – Tajemství přírodního kvásku. Napište mi, sdělím Vám podrobnosti.

Co o kalendáři říkají jeho majitelé najdete v záložce Aktuality.

Kalendář i kuchařky si snadno objednáte ZDE  ( přes formulář v záložce „E-shop“)

 

Kvásková kuchařka – z tradičního kvásku

Poradí Vám, jak si kváska – tohoto báječného pomocníka do kuchyně – pořídit a naladí Vás na nápadité tvoření s ním. Tento díl je věnovaný hlavně tradičnímu kvásku a receptům z lepkových mouk. Najdete zde potřebné informace, snadné recepty i inspirativní fotografie k nekonečným možnostem použití kvásku. Dovolte si zažít příjemnou vůni a křupavost právě upečeného chleba. Uvařte si z kvásku tradiční kulajdu a běžné pokrmy nebo vyzkoušejte netradiční kváskovou pomazánku.

132 stran, spirálová vazba, celobarevná, křídový papír, kulaté rohy, vyšla v roce 2015
Cena:  360 Kč  +  jako dárek SUŠENÝ KVÁSEK 
KNIHA OBSAHUJE:
  • Podrobný úvod o kvásku a zadělání kváskového těsta
  • Informace o pomůckách a surovinách k pečení
  • 65 základních receptů na pečení, vaření i smažení z kvásku. Další tipy na obměny receptů.
  • Všechny recepty také na fotografiích. (23 receptů na chleba, 8 na slané a 20 na sladké pečivo, 14 receptů na další pokrmy, přílohy a hlavní jídla)
NA JAKÉ KVÁSKOVÉ RECEPTY SE MŮŽETE TĚŠIT?

CHLEBY: Bramborový chleba, Červené chleby, Daktyla, Chleba z chleba, Ječný chleba, Kukuřičný chleba, Makový chleba nebo pečivo, Olivový chleba, Ořechové kolo, Pohankový chleba, Vánočkový chleba jako dárek…

PEČIVO SLANÉ: Bramborové pletýnky, Focaccia a pizza, Grahamové bulky, Rohlíky a pečivo pšeničné…

PEČIVO SLADKÉ: Bábovka noc a den, Buchtičky s tajemstvím, Čokoládová milionová roláda, Challa, Kávový koláč, Loupáky, Karlovarské rohlíčky, Maková štola, Mrkvový rohlík, Perník, Tvarohová bábovka…

POKRMY: Chlebová česnečka, Kulajda, Zeleninová máčka, Chlebánky, Langoše, Bezlepkové přílohové pečivo, Veselí knedlíci, Ovocné knedlíky, Kvásková pomazánka…

 

Kvásková kuchařka – BEZ LEPKU a BEZ CUKRU

Představuji Vám další úžasné, dosud neznámé možnosti bezlepkových kvásků. Možnosti, které jsem objevila, ověřila a vydala v krásné a praktické kuchařce. Tentokrát z přirozeně bezlepkových mouk a vloček, nejsou nutné koupené bezlepkové směsi, ani škrob, ani psylium. Použila jsem zdravější bezlepková sladidla a recepty fungují i se surovinami bez laktózy.  Jsem z nich nadšená a každý den je používám, i když lepek mohu. Rozšiřte si také svůj kváskový jídelníček o další pokrmy a pečivo slané i sladké.

130 stran, spirálová vazba, celobarevná, křídový papír, kulaté rohy
Cena:  360 Kč                                                                                       
KNIHA OBSAHUJE:
  • Podrobný úvod o bezlepkovém kvásku
  • Postupy přípravy kváskového pečiva pařením a pečením
  • Informace o pomůckách a surovinách na bezlepkové pečivo
  • Přes 70 receptů na pečení, vaření i smažení s tipy na různé obměny.
  • Všechny recepty na profi fotografiích, přehledně, velkým písmem
NA JAKÉ KVÁSKOVÉ RECEPTY SE MŮŽETE TĚŠIT?

Na známé pokrmy připravené zdravěji, za použití bezlepkových kvásků. Různé druhy polévek, omáček, knedlíků slaných i sladkých, úžasných pomazánek a jejich servírování. Několik zajímavých receptů na lehce stravitelné luštěniny ve formě mouk. Neznámý a nečekaný pokrm z kvásku je kvásková majonéza a škvarková pomazánka bez sádla.

Ze slaného pečiva – chleba z chleba, jogurtový a podmáslový chleba v zimní a letní variantě, makový chleba, bramborový, cibulový, focaccia, chleba s obilovinami, řepánky, trvanlivé slané mlsání z celeru.

Rýžovým sirupem slazené (ale klidně i jiným sladidlem) chlebíčky z banánů, pohanky, hrachu, máku a kokosu, perníky a perníčky, štoly, koláče jablečné a tvarohové, čirokový, müsli tyčinky, ovesné sušenky a hrudky, vynikající trvanlivé sušenky z mrkve.

Bezlepkových mouk je ještě více druhů, než lepkových. Kuchařka Vás svojí kreativitou naladí na zábavné a chutné tvoření z bezlepkových kvásku. I když lepek můžete, obohatíte si těmito recepty své možnosti pro každodenní použití kvásku v kuchyni.

Kalendář i kuchařky si snadno objednáte ZDE ( přes formulář v záložce „E-shop“)
Ke kuchařkám Vám pošlu sušený kvásek. Při předání osobně dostanete i živý.
Majitele mých kuchařek a kalendáře zvu do uzavřené facebookové skupiny Kváskové kuchařky. Kromě vzájemného sdílení tam přidávám užitečné informace pro kváskové tvoření.

 

Na následujících místech si můžete před nákupem kuchařky prohlédnout. Pokud víte o dalším příjemném místě, kde by byly mé kuchařky vítány, dejte mi prosím vědět.

HORAŽĎOVICE
Zdravá výživa SEDMIKRÁSKA, Ševčíkova 33, tel. 722 493 899. Milá obsluha v milém domě a prostředí. Mají mé kuchařky, hlaste se i o kalendář! Dodám na objednání.

HRONOV
Zdravá výživa, Hostovského 565 – mají knížky i kalendář a moooc všelijakých dobrot!

HUMPOLEC
Zdravá výživa Rozmarýnka, www.rozmarynka.eu, Žižkova 1550, tel. 733 518 065. S paní Pacalovou připravujeme kváskový kurz.  Napište si mailem o podrobnosti.

KLIMKOVICE
Zdravá výživa,
Lidická 1 , tel. 604 345 334, v budově Městského úřadu. Mají mé všechno.

KYJOV
Příroda bez obalu
– Riegrova 397. U paní Prokešové si můžete do svých obalů nakoupit úžasné věci – barvy na vlasy, sůl, kafe… přírodní kartáčky. A kuchařky i kalendář.

MOHELNICE – prodejna Belitex na nám. Svobody. (Vedle knihkupectví.) Tam byste knihy nehledaly, ale jsou tam. Hlaste se o ně. Mají jen kuchařky.

OLOMOUC
U mě – zavolejte na domluvu. Dostanete ke kuchařkám sušený i živý kvásek, můžete si výhodně zakoupit chlebové koření, nože, vařečku, konopné pytlíky. Ukáži, poradím, možná i něco dobrého ochutnáte.

U masérky Pavly Krylové, Třída svobody 6, tel.732 175 723, specialistky na reflexní terapii, která Vám poradí a pomůže se uzdravit komplexně. Má moje kuchařky i kalendář.

Olomouc bez obalu – Kateřinská ul., ve dvoře u kostela. Mají mé kuchařky, kalendář i např. olomoucké vynikající pivo ve vratných lahvích, spoustu zboží do Vašich nádob, pytlíků i nádob (oleje), sůl, ořechová másla i dětský koutek a milou slečnu vedoucí.

OPAVA
KVĚT LOTOSU – Hrnčířská 124/9, Opava, www.kvetlotosu.cz, tel.: 603 237 333. Milý obchůdek, kde se i dobře najíte, kde zdravě nakoupíte a kam můžete přijít na můj kváskový kurz (termíny v aktualitách). Mají mé kuchařky i kalendář i svoje výborné lotosové víno.

PARDUBICE, PRAHA
Dědek kořenář, v kamenných prodejnách – Pardubice, Rožkova 1848; Praha 9 – Rajská zahrada; Praha 10 – Skalka, Rubensova 2237; Praha Modřany, Československého exilu 2175/30 ZDE je jejich otevírací doba a popis. Nebo na e-shopu ZDE. Mají samé výběrové knížky! Takže i moje kuchařky i kalendář!

PRAHA
Knihkupectví Přístav, Sokolovská 74, 222 932 581, kousek od zastávky tram. Křižíkova. Mají kuchařky i kalendář.

PROSTĚJOV
Zdravá výživa JEŘABINA, Školní 14, tel. 607 971 495. Najdete tu milou paní vedoucí, co Vám poradí. Nakupuji zde potraviny za lepší ceny, než v Olomouci! Má kuchařky i kalendář.

Bez obalu v srdci Hané, Kravařova 8, tel.: 734 607 183, mají jen kuchařky a krásně bezobalové dobroty.

PŘEROV
Knihkupectví Mezi Světy, Palackého 20. Magický obchod s milou obsluhou, kde mají snad všechny knihy, co kdy vyšly. I moje a kalendáře. Tel.: 731 116 622. Pan vedoucí Karásek je pravý knihkupec s přehledem.

ROKYCANY – zdravá výživa Trhovka, http://www.trhovkabio.cz/, Přemyslova 650, tel. 371 723 595. Mají jen kuchařky.

ŠTERNBERK
Zdravá výživa, U horní brány 40, otevřeno Po-Pá 9-17 h., So 9-12 h., tel.737 475 628. Majitelka Jana Nováková Vám může i poradit lépe jak lékař. Se stravou i psychikou. Mají kuchařky i kalendář.

ŠUMPERK
Knihkupectví COUFALOVÁ-TÓN, Komenského 2, na hlavní třídě, vedle divadla. Moc příjemné místo, kde jsou knihy už nejméně 50 let. Nakupujte knihy tam, ať tento genius loci nezmizí kvůli internetu, kde kvůli neférové politice velkoskladů se musí malá knihkupectví rušit. Tel. 583 214 091. Raději zavolejte předem, jestli ještě mají mé kuchařky a kalendář, rychle jim ubývají.

TÁBORZdravá výživa Oříšek v centru obchodu a služeb Slunce, Purkyňova 2961, tel. 732 816 095. Cokoliv Vás bolí, stavte se tam. Paní Eva Berková Vám poradí i pomůže! Mají jen kuchařky.

UHERSKÝ BROD
Knihkupectví Formát, Masarykovo nám.163, tel. 572 638 036, web zde. Mají jen kuchařky.

UHERSKÉ HRADIŠTĚ
Knihkupectví PORTÁL, Masarykovo nám. 35, web je zde a kuchařky 1.-zde, 2.-zde. Sice musíte vystoupat pár schodů do 3. patra, ale kvůli mým kuchařkám to jistě stojí za to. Kalendář tam nemají.

ZLÍN
Bezobaláč,
Náměstí T.G.Masaryka 2433, nad hotelem Garni, hned vedle kavárny Kafec. ZDE je jejich web. Mají kuchařky i kalendáře a spoustu zajímavého zboží na jídlo i drogerii…

ZLÍN – MALENOVICE
Konopná dílna Hradilovi, www.kluboz.cz , tel. 724 846 460.  Můžete si u nich rovnou koupit i super konopný pytlík na pečivo, na bylinky, konopné oblečení, plátno, boty, masti, ploskořezy na zahradu a spoustu dalšího. Ale hlavně se setkat s úžasnou 8mi členou rodinou a její filozofií života, která ovlivnila i mě.

ZUBŘÍ
Obchůdek Meduňka, Hamerská 12, tel.: 605 401 788 – Kolečková Kateřina. Je to oáza pohody s „meduňkovými holkami“. Mají mé kuchařky i kalendář.

SLOVENSKO

Na Slovensko Vám kuchařky zašlu za slovenské poštovné! Nebo si můžete vše vyzvednout u mých přátel v Povážské Teplé. Napište mi, spojím vás s nimi.