Představuji Vám svoje díla, která budou i v dalších letech přibývat.

1. Kvásková kuchařka – když začínáte s kváskem a můžete lepek 
2. Kvásková kuchařka bez lepku a bez cukru – z jednodruhových mouk
3. Sladké kváskové pečení s cukrem i bez – 88 receptů na sladké pečení
4. S kváskem kolem světa – receptář 46 slaností a 46 sladkostí ze světa
5. Sváteční kváskové pečení – receptář 53 dobrot na každý víkend

Přes 456 základních receptů s inspiracemi na obměny !

.

.

1. Kvásková kuchařka

Poradí vám, jak si Kváska – tohoto báječného pomocníka do kuchyně – pořídit a naladí vás na nápadité tvoření s ním. Tento díl je věnovaný hlavně tradičnímu kvásku a receptům z lepkových mouk. Najdete zde potřebné informace, snadné recepty i inspirativní fotografie k nekonečným možnostem použití kvásku.

132 stran, spirálová vazba, celobarevná, křídový papír, kulaté rohy, v prodeji od r. 2015
Cena:  360 Kč + SUŠENÝ KVÁSEK jemuž dáte cenu vy 
KNIHA OBSAHUJE:
 • Podrobný úvod o kvásku a zadělání kváskového těsta
 • Informace o pomůckách a surovinách k pečení
 • 65 základních receptů na pečení, vaření i smažení z kvásku. Další tipy na obměny receptů.
 • Všechny recepty také na fotografiích. (23 receptů na chleba, 8 na slané a 20 na sladké pečivo, 14 receptů na vaření z kvásku)
NA JAKÉ KVÁSKOVÉ RECEPTY SE MŮŽETE TĚŠIT?

CHLEBY: Bramborový chleba, Zeleninové chleby, Daktyla, Chleba z chleba, Ječný chleba, Kukuřičný chleba, Makový chleba a pečivo, Olivový chleba, Ořechové kolo, Pohankový chleba, Vánočkový chleba jako dárek, Pařený…

PEČIVO SLANÉ: Bramborové pletýnky, Focaccia a pizza, Grahamové bulky, Rohlíky a pečivo pšeničné…

PEČIVO SLADKÉ: Bábovka noc a den, Buchtičky s tajemstvím, Čokoládová  roláda, Challa, Kávový koláč, Loupáky, Karlovarské rohlíčky, Maková štola, Mrkvový rohlík, Perník, Tvarohová bábovka…

VAŘENÍ: Chlebová česnečka, Kulajda, Zeleninová omáčka, Chlebánky, Langoše, Bezlepkové přílohové pečivo, Veselí knedlíci, Ovocné knedlíky, Kvásková pomazánka…

Pokud nemáte už svůj kvásek, řekněte si o můj sušený, založený 12.10.2012.

Takto se peče podle kuchařky u vás doma:

.

.

2. Kvásková kuchařka – BEZ LEPKU a BEZ CUKRU

Vyzkoušejte další úžasné, dosud neznámé chutě a možnosti pečení a vaření z bezlepkových kvásků. Všechny recepty jsou z přirozeně bezlepkových mouk a vloček. Není nutný, ani škrob, ani psylium. Použila jsem zdravější bezlepková sladidla a recepty fungují i se surovinami bez laktózy.  Jsem z bezlepkových mouk nadšená a často je používám, i když lepek mohu. Mají zajímavé chutě, vlastnosti, živiny. Recepty fungují i pokud použijeme žitný nebo jiný kvásek, pokud nám nevadí lepek. Spousta bezlepkářů mi posílá za tuto kuchařku děkovné maily.

130 stran, spirálová vazba, celobarevná, křídový papír, kulaté rohy, peče se a vaří podle ní po celém světě od r. 2017
Cena:  360 Kč                                                                                       
KNIHA OBSAHUJE:
 • Podrobný úvod o bezlepkovém kvásku
 • Postupy přípravy kváskového pečiva pařením a pečením
 • Informace o pomůckách a surovinách na bezlepkové pečivo
 • Přes 70 receptů na pečení, vaření i smažení s tipy na různé obměny.
 • Všechny recepty na profi fotografiích s přehledným textem
NA JAKÉ RECEPTY SE MŮŽETE TĚŠIT?

Na známé pokrmy připravené zdravěji, za použití bezlepkových kvásků. Různé druhy polévek, omáček, knedlíků slaných i sladkých, úžasných pomazánek a jejich servírování. Několik zajímavých receptů na luštěninové mouky. Neznámý a nečekaný pokrm z kvásku je kvásková majonéza a škvarková pomazánka bez škvarků.

Ze slaného pečiva – chleba z chleba, jogurtový a podmáslový chleba v zimní a letní variantě, makový chleba, bramborový, cibulový, focaccia, chleba s obilovinami, řepánky, trvanlivé slané mlsání z celeru.

Rýžovým sirupem slazené (ale klidně i jiným sladidlem) chlebíčky z banánů, pohanky, hrachu, máku a kokosu, perníky a perníčky, štoly, koláče jablečné a tvarohové, čirokový koláč, müsli tyčinky, ovesné sušenky a hrudky, vynikající trvanlivé sušenky z mrkve.

Bezlepkových mouk je ještě více druhů, než lepkových. I když lepek můžete, obohatíte si těmito recepty svůj jídelníček o lehčeji stravitelné dobroty.

.

.

3. Sladké kváskové pečení s cukrem i bez

Receptář 88 našich národních sladkých dobrot ve dvou variantách slazení – s cukrem a s tekutým sladidlem.
132 stran, spirálová vazba, celobarevná, křídový papír, kulaté rohy. Pokud se vám více líbí klasická vázaná kniha, můžete ji mít místo spirály.
Cena 360 Kč
S receptářem budete tvořit, péct a mlsat pečivo, které si doma běžně děláte z kvasnic, prášku do pečiva a sody. Všechny známé i neznámé recepty jsem převedla na kvásek. Část těchto receptů najdete i v receptáři – níže pod č. 5.
 • BÁBOVKY A SLADKÉ CHLEBÍČKY různých chutí. Z bábovek si pochutnáte například na kávové, čajové, třené, višňové, kokosové, medové, perníkové, vodové. Rychlé chlebíčky si upečete z jogurtu, tvarohu, oleje, zajímavě vypadá zamotaný trojchlebíček s mákem.
 • Z MOUČNÍKŮ NA PLECH vás navnadím na Hraběnčiny řezy, Míša řezy, Margot, Prošívanou deku, dva jablečné koláče, Kuličkové řezy, Makovec, Citrónový moučník a spoustu dalších.
 • Upéct si můžete kváskové BUCHTY Honzovky v několika variantách těsta i náplně. 
 • Kapitolou KOLÁČE A PLNĚNÉ PEČIVO budete asi listovat stále sem a tam, protože bude těžké si vybrat, jestli upéct klasické koláče – Hanácké, Frgále, Chodské, nebo místní – Hlucké, Volarské koláče, Petra Voka, nebo vláčné Jogurtové, či tvořivé Zamotané a Rohlíčkové. Na jazyku se vám budou rozplývat máslové drobné Baťovy koláčky. A pro případ, že vám dojdou vejce, upečete si i bez nich Povidlový závin nebo Rohlíčkové věnečky
 • V kapitole PEČIVA BEZ NÁPLNĚ najdete suky, pletýnky, rohlíčky, loupáky, věnečky, např. z tvarohu, bez vajec, s máslem i s olejem.
 • A na závěr si upečte DROBNÉ PEČIVO A MLSÁNÍ. Vyberte si třeba Kroucené makové tyčky, Mrkvánky, Koblihy z trouby, Františky, Žloutkové rohlíčky, také různé tvary z ovesného kvásku anebo Tvarohové pusinky slazené jen rozinkami.

Takto už pekli a mlsali podle sladkého receptáře jeho šťastní majitelé, ke kterým můžete také patřit :

.

4. S kváskem kolem světa

Receptář pečiva z celého světa převedeného na kvásek

46 receptů na chleby a slané pečivo + 46 receptů na sladké dobroty
132 stran, spirálová vazba, celobarevná, křídový papír, kulaté rohy
Cena receptáře je  360 Kč  
Můžete tvořit, péct a mlsat :
 • SLANÉ PEČIVO různých tvarů a chutí: např. žitné chleby, které se pečou ve Francii, Německu, Polsku, Finsku, chleba z červeného vína, s oříšky a švestkami, chleba v květináči, irský, australský, jihoafrický, indiánský, sanfranciský, fougasse, bagely, cibulové placky, naan, louhované preclíky, pagáčky, atd.
 • Ze SLADKÉHO PEČIVA si zamilujete snadnou a úžasnou vanilkovou madeiru, australské jablkové řezy s ořechy, maďarský moučník s tvarohem je jako peříčko, učarovaly mi lahodné australské kostky Lamington, zaplést si můžete challu a pullu, zamotat kringel, zamlsáte si vánoční chlebíčky – christopsomo z Řecka, panettone z Itálie, julekage z Dánska, štolu z Německa. Přímo od Francouzů jsou recepty na máslové briošky i croissanty. Samý ořech jsou všem známé rohlíčky z Bratislavy a neznámé, ale stejně chutné ty z Rakouska. Najdete zde inspiraci na bábovky slané i sladké,  na peprné sušenky z Dánska i klasické cookies s čokoládou a arašídovým máslem z Ameriky atd. atd.
Věřím, že vám budou recepty chutnat, zaujmou vás svojí chutí, přípravou a osloví svým příběhem stejně, jako mě.

Takto se už podle receptáře peče a vaří ve vašich kuchyních:

.

.

5. Sváteční kváskové pečení

Limitovaná edice kalendáře – receptáře s podtitulem – „Buchtičky a kafíčko podporují zdravíčko“.
53 receptů vás OBOHATÍ o nové chuťové prožitky, znalost našeho kulinářského NÁRODNÍHO DĚDICTVÍ, ZDRAVĚJŠÍ jídelníček s kváskem i ZÁBAVU při tvoření nových tvarů pečiva.

Nyní můžete mít receptář A5 na postavení, nebo celý kalendář 2019 (s prostorem na Vaše poznámky.) Je vytištěný na kvalitním křídovém papíru, velkým písmem a s názornými fotografiemi.

Cena kalendáře je 170 Kč
JAKÉ RECEPTY SI podle receptáře UPEČETE?
47 SLADKÝCH + 6 SLANÝCH

TRADIČNÍ: vánočka, mazanec, třená bábovka, jidáše, máslové loupáky, kefírová buchta, ovocný koláč, makový závin, svatební koláče, linecký koláč, perník

SLANÉ: pivní preclíky, chlebové tyčinky, sádlové krekry, cibulový koláč

KRAJOVÉ SPECIALITY: hlucké, volarské, chodské koláče, hanácké, doudlebské ušaté, bosonožské, volarské koláče, pražský koláč

HISTORICKÉ RECEPTY: trhovní hranáčky, škvarkové koláčky, krupičník

SPECIÁLNÍHO TVARU: koláče Petra Voka, rohlíčkové koláče

S NEOBVYKLÝMI NÁPLNĚMI: buchty se šimlovým mazáním, mrkvance z Polné, řepové buchty

NEČEKANÉ: falešný sachr, amohubky

DROBNÉ TRVANLIVÉ: mrkvové mušličky, úkotě, skořicoví šneci, drchanice, sezamky, ovesné kuličky a srdíčka

RYCHLOVKY: olejový chlebíček, makovec, kefírová buchta, lejanec, šlehačkový koláč, turkyňová buchta

Co o receptech říkají ti, co je už vyzkoušeli? Najdete v záložce Reference po kliknutí ZDE 

.

Všechny publikace si snadno objednáte ZDE ( přes formulář v záložce „E-shop“)

. 

Na následujících místech si můžete před nákupem kuchařky prohlédnout. Pokud víte o dalším příjemném místě, kde by byly mé kuchařky vítány, dejte mi prosím vědět. Stejně tak, pokud zjistíte závady, nebo budete chtít místo pochválit. Za obojí děkuji předem.

FRENŠTÁT pod Radhoštěm
Pohankovým mlýn Šmajstrla,
Kopaná 806, tel. 585 378 345, www.pohankovymlyn.com. Kromě všech mých kuchařek mají i další knížky a pohanku a další dobroty. A hlavně dobré srdce. Zastavte se tam pro pohodu.

HORAŽĎOVICE
Zdravá výživa SEDMIKRÁSKA, Ševčíkova 33, tel. 722 493 899. Milá obsluha v milém domě a prostředí. Kuchařky dodám na vaše objednání.

HORKA n.M.
Sluňákov – centrum ekologických aktivit, Skrbeňská 70, tel. 585 378 345, www.slunakov.cz , mají všechny mé knihy.

HRADEC KRÁLOVÉ
Zdravá výživa Bazalka, Gočárova třída 516 – mají moje všechny kuchařky, ve dvorku probíhají i kurzy – podívejte se do záložky Aktuality. Máte-li hlad nebo chcete-li mlsat, stavte se u nich na oběd či kafe. Ověřila jsem obojí a dávám palec nahoru. 🙂  www.bazalkahk.cz 

HRONOV
Zdravá výživa, Hostovského 565 – mají moje kuchařky v obchůdku i na e-shopu a moooc všelijakých dobrot a milou paní vedoucí!

HUMPOLEC
Zdravá výživa Rozmarýnka, www.rozmarynka.eu, Žižkova 1550, tel. 733 518 065. Pokud knihy nevidíte v prodejně, řekněte paní Pacalové a ona Vám kuchařky ráda objedná. V 11/2020 jí posílám 1. a 3.

KOPŘIVNICE
Bez obalů
– Smetanova 1121, tel 737 042 939. V příjemném obchůdku na kraji města, směrem na Štramberk. Mají mé kuchařky kromě sladké. Pokud jsou vyprodané, ráda dodám. Řekněte panu vedoucímu. 

KYJOV
Příroda bez obalu
– Riegrova 397. U paní Prokešové si můžete koupit všechny mé kuchařky a do svých obalů nakoupit úžasné věci – barvy na vlasy, sůl, kafe… přírodní kartáčky. Mrkněte i na jejich FB.

MOHELNICEDuhová čajovna na náměstí – mají všechny mé knihy a spoooustu dobrot a užitečností jako dárek. (Kvůli opatřením: napište na duhovacajovna(zav)centrum.cz, že si chcete koupit kuchařky. Pak se do čajovny vypravte, vyberte a můžete koupit.) A pak ještě mají kuchařky v rodinném centru Mohelníček. Tam mívám i kváskové kurzy. Mrkněte na jejich FB! Jen nemají sladkou.

OLOMOUC
U mě – zavolejte na domluvu. Dostanete ode mě ke kuchařkám SUŠENÝ i ŽIVÝ KVÁSEK, můžete si zakoupit chlebové koření, nože, vařečku, konopné pytlíky. Ukáži, poradím, možná i něco dobrého ochutnáte. Nákup kuchařek přímo ode mě je vaše nejvyšší ocenění mé práce a vytvoření možnosti psaní dalších děl.  Když si je koupíte jinde, část ceny připadne prodejci. ( V knihkupectvích je to více než polovina částky). Ale já jsem ráda, že prodejce mám, jinak by se kuchařky ke spoustě lidí ani nedostaly.

Bezobalový obchod Kateřinská, u kostela. Mají mé všechny kuchařky.

Bezobalový obchod GRAM, Litovelská ul. 2a. Mají mé kuchařky 1,2,4. Pokud se vypravíte schválně, zavolejte, jestli je mají 775 920 225. Jinak tam mají velký sortiment potravin i drogerie, který si sami do svých nádob naložite.

Potraviny – zdravá výživa Sochor – Družební 2s. Mají všechny knihy a o kvásek mi zavolejte. Buď si pro něj přijdete přes 3 ulice, nebo Vám ho tam podle možností a domluvy doručím. Jinak mají i všelijaké dobroty – třeba křepelčí vajíčka, šlehačku a zakys. smetanu ve skle a pohodové prodavačky. A sídlí tam taky Zásilkovna, kam chodím. Tel. 774 119 211.

Zentrichova apatyka v Edelmanově pasáži. Pokud by nějakou kuchařku neměli, tak ať mi řeknou a já je rychle dodám. Sladkou mají v knižní vazbě.

OPAVA
KVĚT LOTOSU – Hrnčířská 124/9, Opava, www.kvetlotosu.cz, tel.: 603 237 333. Milý obchůdek, kde se i dobře najíte, kde zdravě nakoupíte a kam můžete přijít na můj kváskový kurz (termíny v aktualitách). Mají mé kuchařky i vynikající bio kávu a meníčka a zářivě usměvavou vedoucí – paní Netolickou.

PARDUBICE, PRAHA
Dědek kořenář, v kamenných prodejnách – Pardubice, Rožkova 1848; Praha 9 – Rajská zahrada; Praha 10 – Skalka, Rubensova 2237; Praha Modřany, Československého exilu 2175/30 ZDE je jejich otevírací doba a popis. Nebo na e-shopu ZDE. Mají samé výběrové knížky a zajímavosti! Takže i všechny moje kuchařky!

PRAHA
Knihkupectví Spálená 53 – tel.222 362 756, www.spalena53.cz . Hned u metra Národní třída, u tram., v centru je příjemné knihkupectví s usměvavým panem vedoucím. A jejich logo je přesně to, co moje kuchařky potřebují – lásku ke knihám. Mají všechny mé knihy.

PROSTĚJOV
Zdravá výživa JEŘABINA, Školní 14, tel. 607 971 495. Najdete tu milou paní vedoucí, co Vám poradí. Má všechny kuchařky i Tajemství. Ráda zde nakupuji potraviny za vynikající ceny. Třeba rýžový olej na pečení ve skle.

PŘEROV
Knihkupectví Mezi Světy, Palackého 20. Mají všechny moje knihy. Tel.: 731 116 622. Vedoucím je pan Karásek.

ROKYCANY – zdravá výživa Trhovka, http://www.trhovkabio.cz/, Přemyslova 650, tel. 371 723 595. Mají všechny kromě vyprodané světové. Objednejte si ji u nich a já ji rychle dodám.

SLAVKOV
Bezobalový obchod Dokola, Husova 58, tel. 722 007 493. Mají všechny mé  knihy a spoustu mňamek na váhu a užitečností (eko kartáček na zuby)! 🙂

ŠTERNBERK
Zdravá výživa, U horní brány 40, otevřeno Po-Pá 9-17 h., So 9-12 h., tel.737 475 628. Majitelka Jana Nováková vám může i poradit lépe jak lékař. Se stravou i psychikou. 

TÁBORZdravá výživa Oříšek, Purkyňova 2961, tel. na paní Berkovou 732 816 095. Mají první a druhou kuchařku, řekněte si o další, objedná je.

TIŠNOV – Knihkupectví Rašková, Brněnská 475, vedle knihovny, tel. .  Raději si zavolejte, než se tam vypravíte.

TELČ – Knihkupectví Petr Šilhavý, Nám. Zachariáše z Hradce 51, tel. 567 243 430. Mají všechny mé knihy.

UHERSKÉ HRADIŠTĚ
Knihkupectví PORTÁL, Masarykovo nám. 35, web je zde. Kuchařky právě vyprodali, ale dodám je obratem po vašem objednání. 

VELKÉ KARLOVICE
Informační centrum – Velké Karlovice 299. Mají kuchařky, zatím ne poslední Sladkou a Světovou, valašky, v muzeu zajímavosti a v zimě spousty sněhu. Tel.: 571 444 039, 724 141 803

ZLÍN
Bezobaláč,
Náměstí T.G.Masaryka 2433, nad hotelem Garni, hned vedle kavárny Kafec. ZDE je jejich web. Mají i spoustu zajímavého zboží na jídlo i drogerii, tašky, sáčky… Mají moje všechny knihy.

ZLÍN – MALENOVICE
Konopná dílna Hradilovi, www.kluboz.cz , tel. 724 846 460. Zatím nemají Sladký receptář, ale na Vaše požádání jim ho obratem dodám. Můžete si u nich rovnou koupit i super konopný pytlík třeba na pečivo, na bylinky, konopné oblečení, plátno, boty, masti, ploskořezy na zahradu a spoustu dalšího.

ZUBŘÍ
Obchůdek Meduňka, Hamerská 12, tel.: 605 401 788 – Kolečková Kateřina. Je to oáza pohody s „meduňkovými holkami“. Mají 1,3,4.

SLOVENSKO

Chcete-li mé kuchařky napište mi. V knihkupectvích je zatím nenajdete. Ale když je budete často požadovat a moc chtít, tak třeba je prodejny zajistí. Řekněte jim o mně. Spousta Slováků má všechny mé kuchařky jako sběratelské kousky.