Představuji Vám svoje díla, která mám jako své děti:
1. Kvásková kuchařka – když začínáte s kváskem a můžete lepek 
2. Kvásková kuchařka bez lepku a bez cukru – z bezlepkových jednodruhových mouk
3. Sladké kváskové pečení s cukrem i bez – 88+88 receptů na sladké pečení
4. S kváskem kolem světa – receptář 46 slaností a 46 sladkostí ze světa
5. Sváteční kváskové pečení – receptář 53 dobrot na každý víkend
Přes 465 základních receptů s inspiracemi na obměny !

.

1. Kvásková kuchařka

Poradí vám, jak si Kváska – tohoto báječného pomocníka do kuchyně – pořídit a naladí vás na nápadité tvoření s ním. Tento díl je věnovaný hlavně tradičnímu kvásku a receptům z lepkových mouk. Najdete zde potřebné informace, snadné recepty i inspirativní fotografie k nekonečným možnostem použití kvásku.

132 stran, spirálová vazba, celobarevná, křídový papír, kulaté rohy, vyšla v r. 2015

Cena:  360 Kč / 399 Kč + SUŠENÝ KVÁSEK z r. 2012 
KNIHA OBSAHUJE:
 • Podrobný úvod o kvásku a zadělání kváskového těsta
 • Informace o pomůckách a surovinách k pečení
 • 65 základních receptů na pečení, vaření i smažení z kvásku. Další tipy na obměny receptů.
 • Všechny recepty také na fotografiích. (23 receptů na chleba, 8 na slané a 20 na sladké pečivo, 14 receptů na vaření z kvásku)
NA JAKÉ KVÁSKOVÉ RECEPTY SE MŮŽETE TĚŠIT?

CHLEBY: Bramborový chleba, Zeleninové chleby, Daktyla, Chleba z chleba, Ječný chleba, Kukuřičný chleba, Makový chleba a pečivo, Olivový chleba, Ořechové kolo, Pohankový chleba, Vánočkový chleba jako dárek, Pařený…

PEČIVO SLANÉ: Bramborové pletýnky, Focaccia a pizza, Grahamové bulky, Rohlíky a pečivo pšeničné…

PEČIVO SLADKÉ: Bábovka noc a den, Buchtičky s tajemstvím, Čokoládová  roláda, Challa, Kávový koláč, Loupáky, Karlovarské rohlíčky, Maková štola, Mrkvový rohlík, Perník, Tvarohová bábovka…

VAŘENÍ: Chlebová česnečka, Kulajda, Zeleninová omáčka, Chlebánky, Langoše, Bezlepkové přílohové pečivo, Veselí knedlíci, Ovocné knedlíky, Kvásková pomazánka…

Pokud nemáte už svůj kvásek, pošlu vám můj sušený, založený 12.10.2012.

Takto se peče podle kuchařky u vás doma:

.

.

2. Kvásková kuchařka – BEZ LEPKU a BEZ CUKRU

Všechny recepty jsou jen z přirozeně bezlepkových mouk a vloček. Není nutný, ani škrob, ani psylium. Použila jsem zdravější bezlepková sladidla a recepty fungují i se surovinami bez laktózy. Bezlepkové mouky a výrobky z nich mají zajímavé chutě, vlastnosti, živiny. Recepty fungují i pokud použijeme žitný nebo jiný kvásek, pokud nám nevadí lepek. Spousta bezlepkářů z celého světa mi posílá za tuto kuchařku děkovné maily.

130 stran, spirálová vazba, celobarevná, křídový papír, kulaté rohy

Cena:  320 Kč                                                                                       
KNIHA OBSAHUJE:
 • Podrobný úvod o bezlepkovém kvásku
 • Postupy přípravy kváskového pečiva pařením a pečením
 • Informace o pomůckách a surovinách na bezlepkové pečivo
 • Přes 70 receptů na pečení, vaření i smažení s tipy na různé obměny.
 • Všechny recepty na profi fotografiích s přehledným textem
TĚŠTE SE NA:

Na známé pokrmy připravené zdravěji, za použití bezlepkových kvásků. Různé druhy polévek, omáček, knedlíků slaných i sladkých, chutných pomazánek a jejich servírování. Několik zajímavých receptů z luštěninových mouk. Neznámý a nečekaný pokrm z kvásku je kvásková majonéza a škvarková pomazánka bez škvarků.

Ze slaného pečiva – chleba z chleba, jogurtový a podmáslový chleba v zimní a letní variantě, makový chleba, bramborový, cibulový, focaccia, chleba s obilovinami, řepánky, trvanlivé slané mlsání z celeru.

Rýžovým sirupem slazené (ale klidně i jiným sladidlem) chlebíčky z banánů, pohanky, hrachu, máku a kokosu, perníky a perníčky, štoly, koláče jablečné a tvarohové, čirokový koláč, müsli tyčinky, ovesné sušenky a hrudky, vynikající máslové trvanlivé sušenky z mrkve.

Bezlepkových mouk je ještě více druhů, než lepkových. I když lepek můžete, obohatíte si těmito recepty svůj jídelníček o lehčeji stravitelné dobroty.

.

.

3. Sladké kváskové pečení s cukrem i bez

Receptář 88 našich národních sladkých dobrot ve dvou variantách slazení – s cukrem a s tekutým sladidlem.

132 stran, spirálová vazba, celobarevná, křídový papír, kulaté rohy. Pokud se vám více líbí klasická vázaná kniha, můžete ji mít místo spirály.

Cena 290 Kč
S receptářem budete tvořit, péct a mlsat pečivo, které si doma běžně děláte z kvasnic, prášku do pečiva a sody. Všechny známé i neznámé recepty jsem převedla na kvásek. Část těchto receptů najdete i v receptáři – níže pod č. 5.
 • BÁBOVKY A SLADKÉ CHLEBÍČKY různých chutí. Z bábovek si pochutnáte například na kávové, čajové, třené, višňové, kokosové, medové, perníkové, vodové. Rychlé chlebíčky si upečete z jogurtu, tvarohu, oleje, zajímavě vypadá zamotaný trojchlebíček s mákem.
 • Z MOUČNÍKŮ NA PLECH vás navnadím na Hraběnčiny řezy, Míša řezy, Margot, Prošívanou deku, dva jablečné koláče, Kuličkové řezy, Makovec, Citrónový moučník a spoustu dalších.
 • Upéct si můžete kváskové BUCHTY Honzovky v několika variantách těsta i náplně. 
 • Kapitolou KOLÁČE A PLNĚNÉ PEČIVO budete asi listovat stále sem a tam, protože bude těžké si vybrat, jestli upéct klasické koláče – Hanácké, Frgále, Chodské, nebo místní – Hlucké, Volarské koláče, Petra Voka, nebo vláčné Jogurtové, či tvořivé Zamotané a Rohlíčkové. Na jazyku se vám budou rozplývat máslové drobné Baťovy koláčky. A pro případ, že vám dojdou vejce, upečete si i bez nich Povidlový závin nebo Rohlíčkové věnečky
 • V kapitole PEČIVA BEZ NÁPLNĚ najdete suky, pletýnky, rohlíčky, loupáky, věnečky, např. z tvarohu, bez vajec, s máslem i s olejem.
 • A na závěr si upečte DROBNÉ PEČIVO A MLSÁNÍ. Vyberte si třeba Kroucené makové tyčky, Mrkvánky, Koblihy z trouby, Františky, Žloutkové rohlíčky, také různé tvary z ovesného kvásku anebo Tvarohové pusinky slazené jen rozinkami.

Takto už pekli a mlsali podle sladkého receptáře jeho šťastní majitelé, ke kterým můžete také patřit :

.

4. S kváskem kolem světa

Receptář pečiva z celého světa převedeného na kvásek. Můžete ochutnat 46 receptů na chleby a slané pečivo + 46 receptů na sladké dobroty.

132 stran, spirálová vazba, celobarevná, křídový papír, kulaté rohy

Cena receptáře je  290 Kč 
Můžete tvořit, péct a mlsat :
 • SLANÉ PEČIVO různých tvarů a chutí: např. žitné chleby, které se pečou ve Francii, Německu, Polsku, Finsku, chleba z červeného vína, s oříšky a švestkami, chleba v květináči, irský, australský, jihoafrický, indiánský, sanfranciský, fougasse, bagely, cibulové placky, naan, louhované preclíky, pagáčky, atd.
 • Ze SLADKÉHO PEČIVA si zamilujete snadnou a úžasnou vanilkovou madeiru, australské jablkové řezy s ořechy, maďarský moučník s tvarohem je jako peříčko, učarovaly mi lahodné australské kostky Lamington, zaplést si můžete challu a pullu, zamotat kringel, zamlsáte si vánoční chlebíčky – christopsomo z Řecka, panettone z Itálie, julekage z Dánska, štolu z Německa. Přímo od Francouzů jsou recepty na máslové briošky i croissanty. Samý ořech jsou všem známé rohlíčky z Bratislavy a neznámé, ale stejně chutné ty z Rakouska. Najdete zde inspiraci na bábovky slané i sladké,  na peprné sušenky z Dánska i klasické cookies s čokoládou a arašídovým máslem z Ameriky, atd. atd.
Věřím, že vám budou recepty chutnat, zaujmou vás svojí chutí, přípravou a osloví svým příběhem stejně, jako mě.

Takto se už podle receptáře peče a vaří ve vašich kuchyních:

.

.

5. Sváteční kváskové pečení

Limitovaná edice kalendáře 2019 / 2024 – receptáře s podtitulem  “Buchtičky a kafíčko podporují zdravíčko”.

53 receptů vás OBOHATÍ o nové chuťové prožitky, znalost našeho kulinářského NÁRODNÍHO DĚDICTVÍ, ZDRAVĚJŠÍ jídelníček s kváskem i ZÁBAVU při tvoření nových tvarů pečiva.

Nyní můžete mít receptář A5 na postavení, nebo celý kalendář 2019/2024 (s prostorem na vaše poznámky.) Je vytištěný na kvalitním křídovém papíru, velkým písmem a s názornými fotografiemi.

Cena kalendáře/ brožury je 100 Kč nebo 50 Kč k sadě všech mých knih
JAKÉ RECEPTY SI podle receptáře UPEČETE?
47 SLADKÝCH + 6 SLANÝCH DOBROT

TRADIČNÍ: vánočka, mazanec, třená bábovka, jidáše, máslové loupáky, kefírová buchta, ovocný koláč, makový závin, svatební koláče, linecký koláč, perník

SLANÉ: pivní preclíky, chlebové tyčinky, sádlové krekry, cibulový koláč

KRAJOVÉ SPECIALITY: hlucké, volarské, chodské koláče, hanácké, doudlebské ušaté, bosonožské, volarské koláče, pražský koláč

HISTORICKÉ RECEPTY: trhovní hranáčky, škvarkové koláčky, krupičník

SPECIÁLNÍHO TVARU: koláče Petra Voka, rohlíčkové koláče

S NEOBVYKLÝMI NÁPLNĚMI: buchty se šimlovým mazáním, mrkvance z Polné, řepové buchty

NEČEKANÉ: falešný sachr, amohubky

DROBNÉ TRVANLIVÉ: mrkvové mušličky, úkotě, skořicoví šneci, drchanice, sezamky, ovesné kuličky a srdíčka

RYCHLOVKY: olejový chlebíček, makovec, kefírová buchta, lejanec, šlehačkový koláč, turkyňová buchta

Co o receptech říkají ti, co je už vyzkoušeli? Najdete v záložce Reference po kliknutí ZDE 

. 

Na následujících místech si můžete kuchařky prohlédnout a zakoupit. Pokud víte o dalším příjemném místě, kde by byly mé kuchařky vítány, dejte mi prosím vědět. Stejně tak, pokud zjistíte závady nebo budete chtít místo pochválit. Za obojí děkuji předem.

FRENŠTÁT pod Radhoštěm
Pohankovým mlýn Šmajstrla,
Kopaná 806, tel. 585 378 345, www.pohankovymlyn.com. Kromě všech mých kuchařek mají i další knížky a pohanku a další dobroty. A hlavně dobré srdce. Zastavte se tam pro pohodu.

HORAŽĎOVICE
Zdravá výživa SEDMIKRÁSKA, Ševčíkova 33, tel. 722 493 899. Milá obsluha v milém domě a prostředí. Kuchařky dodám na vaše objednání v obchůdku.

HORKA n.M.
Sluňákov – centrum ekologických aktivit, Skrbeňská 70, tel. 585 378 345, www.slunakov.cz , mají všechny mé knihy.

HRADEC KRÁLOVÉ
Zdravá výživa Bazalka, Gočárova třída 516 – mají moje všechny kuchařky, ve dvorku probíhají i kurzy – podívejte se do záložky Aktuality. Máte-li hlad nebo chcete-li mlsat, stavte se u nich na oběd či kafe. Ověřila jsem obojí a dávám palec nahoru. 🙂  www.bazalkahk.cz 

HRONOV
Zdravá výživa, Hostovského 565 – mají moje kuchařky v obchůdku i na e-shopu a moooc všelijakých dobrot a milou paní vedoucí!

HUMPOLEC
Zdravá výživa Rozmarýnka, www.rozmarynka.eu, Žižkova 1550, tel. 733 518 065. Pokud knihy nevidíte v prodejně, řekněte paní vedoucí Pacalové a ona Vám kuchařky ráda objedná.

KARLOV
Karelský rynek
– Karlov 91, u Žďáru n.S. U paní Burešové si můžete koupit všechny mé kuchařky v mlynářově koutku a další nádherné a chutné věci. www.karelskyrynek.cz

OLOMOUC
U mě – zavolejte na domluvu. Můžete si odnést ode mě ke kuchařkám SUŠENÝ i ŽIVÝ KVÁSEK, můžete si zakoupit věci z e-shopu. Ukáži, poradím, možná i něco dobrého ochutnáte. Nákup kuchařek přímo ode mě je vaše nejvyšší ocenění mé práce a vytvoření možnosti psaní dalších děl.  Když si je koupíte jinde, část ceny připadne prodejci. ( V knihkupectvích Kosmas a Kanzelsberger je to více než polovina částky). Ale jsem ráda, že všechny prodejce mám, jinak by se kuchařky ke spoustě vás ani nedostaly. Pokud jste s nimi spokojeni, děkuji vám za reference kdekoliv – vašim blízkým, v obchodě, kde jste nakoupili, na FB, IG…

Bezobalový obchod GRAM, Litovelská ul. 2a. Mají všechny kuchařky (11/23). Pokud se vypravíte schválně, zavolejte, jestli je mají 775 920 225. Jinak tam mají velký sortiment potravin, dobrot, zeleniny i drogerie, které si sami do svých nádob naložíte. Před obchodem dobře zaparkujete.

Zentrichova apatyka v Edelmanově pasáži. Mají všechny mé knihy(11/23). Pokud ne, řekněte obsluze, nebo mi zavolejte.

BioDoDomu, OD Senimo, Pasteurova 905/10, 1.patro. Mají všechny mé knihy (4/24). Objednat si je můžete přes jejich e-shop i domů na webu BioDoDomu.cz.

OPAVA
KVĚT LOTOSU – Hrnčířská 124/9, Opava, www.kvetlotosu.cz, tel.: 603 237 333. Milý obchůdek, kde se i dobře najíte, kde zdravě nakoupíte a kam můžete přijít na můj kváskový kurz (termíny jsou v aktualitách). Mají mé kuchařky i vynikající bio kávu a meníčka a zářivě usměvavou vedoucí – paní Zuzanu Netolickou.

PARDUBICE, PRAHA
Dědek kořenář, v kamenných prodejnách – Pardubice, Rožkova 1848; Praha 9 – Rajská zahrada – na objednání; Praha 10 – Skalka, Rubensova 2237; Praha Modřany, Československého exilu 2175/30 ZDE je jejich otevírací doba a popis. Nebo na e-shopu ZDE. Mají samé výběrové knížky a zajímavosti!

PRAHA
Vršovické knihkupectví, Moskevská 57 – tel. 271 725 371. Mají poslední kus Kváskovékuchařky.

PROSTĚJOV
Zdravá výživa JEŘABINA, Školní 14, tel. 607 971 495. Najdete tu milou paní vedoucí, co Vám ráda poradí. Paní Melková má všechny kuchařky, ale bude v roce 2024 obchod zavírat. Tak rychle nakupujte!

Bez obalu v srdci Hané, Hlaváčkovo nám. 2a, tel. 603 268 822. Přijďte i s pytlíky, sklenicemi a naberte si cokoliv ekologicky. Mají všechny moje knihy, pokud ne, zkuste o kousek vedle v Jeřabině. Nebo když mi dáte vědět, co nejdříve je dodám.

PŘEROV
Knihkupectví Mezi Světy, Palackého 20. Mají všechny moje knihy. Tel.: 731 116 622. Vedoucím je pan Karásek, knihkupec, jak má být.

ROKYCANY Zdravá výživa Trhovka, http://www.trhovkabio.cz/, Přemyslova 650, tel. 371 723 595. Mají všechny kromě světové. Objednejte si ji u nich a já ji rychle dodám.

SLAVKOV
Bezobalový obchod Dokola, Husova 58, tel. 722 007 493. Mají všechny mé  knihy a spoustu mňamek na váhu a užitečností (např. eko kartáček na zuby, sýry)!

ŠTERNBERK
Zdravá výživa, U horní brány 40, otevřeno Po-Pá 9-17 h., So 9-12 h., tel. 737 475 628. Mají mé kuchařky a pravidelně doobjednávají, když je vykoupíte.

TÁBORZdravá výživa Oříšek, Purkyňova 2961, tel. na paní taky Berkovou 732 816 095. Mají první a druhou kuchařku, řekněte si o další, ať je objedná a já hned dodám.

TIŠNOV – Knihkupectví Rašková, Brněnská 475, vedle knihovny, tel. .  Raději si zavolejte, než se tam vypravíte. Jak nebudou, řekněte si u mě o objednání. Obratem pošlu.

TELČ – Knihkupectví Petr Šilhavý, Nám. Zachariáše z Hradce 51, tel. 567 243 430. Mají všechny mé knihy, Kváskovou kuchařku i se sušeným čerstvým Kváskem z r. 2012. Jak se vyprodají, zase dodám. A těším se na další Prázdniny. Letos strašně rychle utekly. Mívám stánek u Dolní brány.

VELKÉ KARLOVICE
Informační centrum – Velké Karlovice 299. Kuchařky právě doprodali. Když o ně projevíte u nich zájem, ráda je obratem pošlu. Tel.: 571 444 039, 724 141 803

ZÁBŘEH n.M.
Viadelicia,
Leštinská 30. Kouzelná prodejna dobrot, kafe, a v létě i zmrzliny. Kromě mých kuchařek mají i božské sklenice weck na kvašení zeleniny, zavařování, pečení, paření a spoustu dalšího využití. Mají moje všechny knihy ke koupení v obchodě. Na web a e-shop se dostanete tudy.

ZLÍN
Jestli víte, kde by se mým kuchařkám dařilo, tak mi dejte prosím vědět.

ZUBŘÍ
Obchůdek Meduňka, Hamerská 12, tel.: 605 401 788 – Kolečková Kateřina. Je to oáza pohody s “meduňkovými holkami”. Mají všechny knihy, právě teď kromě bezlepkové.

SLOVENSKO

Chcete-li mé kuchařky napište mi do formuláře v záložce Kontakt. V knihkupectvích je zatím nenajdete. Ale když je budete často požadovat a moc chtít, tak třeba je prodejny zajistí. Řekněte jim o mně. Spousta Slováků má všechny mé kuchařky jako sběratelské kousky.

pecempecen.cz, pečení chleba, kvásková mapa, ošatky, ošatka, ošatka na chleba, kulatá ošatka, oválná ošatka, vedení kvásku, použití kvásku, zkažený kvásek, jak na kvásek, pořídit kvásek, kváskové pečení, chleba z kvásku, kváskové kurzy, jak péct chleba, ošatkové kynutí, stáčení do ošatky, lievito madre, maškrtnica, sladké pečení, chleba bez lepku, bezlepkový chleba, chlebové formy, smaltované formy, nože kds, pytlík na chleba, patlík na pečivo, pytlíky na chleba, konopné plátno, farmářské trhy, jarmarky, kurz, kurzy, kváskový, kváskové, kurzy v olomouci, kurzy olomouc