Představuji Vám mé Kváskové kuchařky

1. Kvásková kuchařka

Poradí Vám, jak si kváska – tohoto báječného pomocníka do kuchyně – pořídit a naladí Vás na nápadité tvoření s ním. Tento díl je věnovaný hlavně tradičnímu kvásku a receptům z lepkových mouk. Najdete zde potřebné informace, snadné recepty i inspirativní fotografie k nekonečným možnostem použití kvásku. Dovolte si zažít příjemnou vůni a křupavost právě upečeného chleba. Uvařte si z kvásku tradiční kulajdu a běžné pokrmy nebo vyzkoušejte netradiční kváskovou pomazánku.

132 stran, spirálová vazba, celobarevná, křídový papír, kulaté rohy, vyšla v roce 2015
Cena:  360 Kč  +  jako dárek SUŠENÝ KVÁSEK 
KNIHA OBSAHUJE:
  • Podrobný úvod o kvásku a zadělání kváskového těsta
  • Informace o pomůckách a surovinách k pečení
  • 65 základních receptů na pečení, vaření i smažení z kvásku. Další tipy na obměny receptů.
  • Všechny recepty také na fotografiích. (23 receptů na chleba, 8 na slané a 20 na sladké pečivo, 14 receptů na další pokrmy, přílohy a hlavní jídla)
NA JAKÉ KVÁSKOVÉ RECEPTY SE MŮŽETE TĚŠIT?

Chleby: Bramborový chleba, Červené chleby, Daktyla, Chleba z chleba, Ječný chleba, Kukuřičný chleba, Makový chleba nebo pečivo, Olivový chleba, Ořechové kolo, Pohankový chleba, Vánočkový chleba jako dárek…

Pečivo slané: Bramborové pletýnky, Focaccia a pizza, Grahamové bulky, Rohlíky a pečivo pšeničné…

Pečivo sladké: Bábovka noc a den, Buchtičky s tajemstvím, Čokoládová milionová roláda, Challa, Kávový koláč, Loupáky, Karlovarské rohlíčky, Maková štola, Mrkvový rohlík, Perník, Tvarohová bábovka…

Pokrmy: Chlebová česnečka, KulajdaZeleninová máčka, Chlebánky, Langoše, Bezlepkové přílohové pečivo, Veselí knedlíci, Ovocné knedlíky, Kvásková pomazánka…

 

2. Kvásková kuchařka – BEZ LEPKU a BEZ CUKRU

Představuji Vám další úžasné, dosud neznámé možnosti bezlepkových kvásků. Možnosti, které jsem objevila, ověřila a vydala v krásné a praktické kuchařce. Tentokrát z přirozeně bezlepkových mouk a vloček, nejsou nutné koupené bezlepkové směsi, ani škrob, ani psylium. Použila jsem zdravější bezlepková sladidla a recepty fungují i se surovinami bez laktózy.  Jsem z nich nadšená a každý den je používám, i když lepek mohu. Rozšiřte si také svůj kváskový jídelníček o další pokrmy a pečivo slané i sladké.

130 stran, spirálová vazba, celobarevná, křídový papír, kulaté rohy, vyšla v roce 2017 
Cena:  360 Kč                                                                                       
KNIHA OBSAHUJE:
  • Podrobný úvod o bezlepkovém kvásku
  • Postupy přípravy kváskového pečiva pařením a pečením
  • Informace o pomůckách a surovinách na bezlepkové pečivo
  • Přes 70 receptů na pečení, vaření i smažení s tipy na různé obměny.
  • Všechny recepty na profi fotografiích, přehledně, velkým písmem
NA JAKÉ KVÁSKOVÉ RECEPTY SE MŮŽETE TĚŠIT?

Na známé pokrmy připravené zdravěji, za použití bezlepkových kvásků. Různé druhy polévek, omáček, knedlíků slaných i sladkých, úžasných pomazánek a jejich servírování. Několik zajímavých receptů na lehce stravitelné luštěniny ve formě mouk. Neznámý a nečekaný pokrm z kvásku je kvásková majonéza a škvarková pomazánka bez sádla.

Ze slaného pečiva – chleba z chleba, jogurtový a podmáslový chleba v zimní a letní variantě, makový chleba, bramborový, cibulový, focaccia, chleba s obilovinami, řepánky, trvanlivé slané mlsání z celeru.

Rýžovým sirupem slazené (ale klidně i jiným sladidlem) chlebíčky z banánů, pohanky, hrachu, máku a kokosu, perníky a perníčky, štoly, koláče jablečné a tvarohové, čirokový, müsli tyčinky, ovesné sušenky a hrudky, vynikající trvanlivé sušenky z mrkve.

Bezlepkových mouk je ještě více druhů, než lepkových. Kuchařka Vás svojí kreativitou naladí na zábavné a chutné tvoření z bezlepkových kvásku. I když lepek můžete, obohatíte si těmito recepty své možnosti pro každodenní použití kvásku v kuchyni.

 

Knihy si můžete zakoupit u mě osobně, nebo Vám ji zašlu poštou – informace jsou v záložce – “Kupte si“, nebo na místech níže. Pokud víte o dalším příjemném místě, kde by byly mé kuchařky vítány, dejte mi prosím vědět.

KLIMKOVICE
Zdravá výživa, Lidická 1 , tel. 604 345 334,
www.zdravavyziva-klimkovice.cz, v budově Městského úřadu

OLOMOUC
Obchůdek TO PRAVÉ Z HANÉ, Úzká 2, u Moritze (Prioru), tel. 733 741 429

Celiafit – bezlepková pekárna, Sokolská 3, ZDE je jejich facebook, zde dostanete jen bezlepkovou a bezcukrovou kuchařku
U masérky Pavly Krylové, Třída svobody 6, tel.732 175 723, specialistky na reflexní terapii, která Vám poradí a pomůže se uzdravit komplexně

PROSTĚJOV
Zdravá výživa JEŘABINA, Školní 14, tel. 607 971 495, milá paní vedoucí má i velmi příjemné ceny
Hanácké koloniál, Fügnerova 18/8, tel. 702 015 099, zaměřený na bezlepkové potraviny, v jednání jsou kváskové přednášky po jejich přestěhování na hlavní ulici.

MOHELNICE
Bellitex, Nám.Svobody 17, prodejna textilu. Tam byste asi mé kuchařky nečekali. Já ano, protože tam jsou v dobrých rukou milých prodavaček. Tel.: 777 426 464.

PŘEROV
Knihkupectví Mezi Světy, Palackého 20. Příjemný obchůdek s milou obsluhou, kde mají snad všechny knihy, co kdy vyšly. Tel.: 731 116 622

UNIČOV
Pro sebe – Zdravá výživa, Masarykovo nám. 35, 705 103 522. Zavolejte raději předem, jestli je ještě mají.

ZLÍN – MALENOVICE
Konopná dílna Hradilovi, www.kluboz.cz , tel. 724 846 460.  Můžete si u nich rovnou koupit i super konopný pytlík na pečivo, na bylinky, konopné oblečení, plátno, boty, masti, ploskořezy na zahradu a spoustu dalšího. Ale hlavně se setkat s úžasnou 7mi členou rodinou a její filozofií života, která ovlivnila i mě.

ZUBŘÍ
Obchůdek Meduňka, Hamerská 12, tel.: 605 401 788 Kolečková Kateřina

BRNO
Po mateřské dovolené prý bude znovu otevřen obchůdek Vyživujeme se www.vyzivujemese.cz, kde najdete moje kuchařky.
V Brně pořádám kurzy, kam si můžete přijít i jen pro kuchařky.

PRIEVIDZA Slovensko
FloraVita, paní Dáša Březovská, Rad L.N. Tolstého 13/A Prievidza, tel.: 907 309 895. Má oba díly i s kvásky.

KOPANÁ u Frenštátu p.R.
Pohankový mlýn Šmajstrla, Kopaná 806, tel. 731 822 093, otevřeno 7-15 hod., zavolejte, jestli ještě mají 1.díl.

OPAVA
KVĚT LOTOSU – Hrnčířská 124/9, Opava, www.kvetlotosu.cz, tel.: 603 237 333

KYJOV
Zdravíčko – ZDRAVÁ VÝŽIVA, pasáž U zlatého rýče, Masarykovo nám. 37, www.zdravickokyjov.cz, tel. 518 610 076, 775 116 351 Příjemný obchůdek s milou obsluhou. Mají poslední dva kusy 1.dílu.

 

Na E-SHOPu Klíče ke zdraví
www.klicekezdravi.cz, kde si ke kuchařce můžete objednat i různé jiné dobroty. Nad 1 200 Kč neplatíte poštovné.