Představuji Vám mé Kváskové kuchařky

1. Kvásková kuchařka

Poradí Vám, jak si kváska – tohoto báječného pomocníka do kuchyně – pořídit a naladí Vás na nápadité tvoření s ním. Tento díl je věnovaný hlavně tradičnímu kvásku a receptům z lepkových mouk. Najdete zde potřebné informace, snadné recepty i inspirativní fotografie k nekonečným možnostem použití kvásku. Dovolte si zažít příjemnou vůni a křupavost právě upečeného chleba. Uvařte si z kvásku tradiční kulajdu a běžné pokrmy nebo vyzkoušejte netradiční kváskovou pomazánku.

132 stran, spirálová vazba, celobarevná, křídový papír, kulaté rohy, vyšla v roce 2015
Cena:  360 Kč  +  jako dárek SUŠENÝ KVÁSEK 
KNIHA OBSAHUJE:
  • Podrobný úvod o kvásku a zadělání kváskového těsta
  • Informace o pomůckách a surovinách k pečení
  • 65 základních receptů na pečení, vaření i smažení z kvásku. Další tipy na obměny receptů.
  • Všechny recepty také na fotografiích. (23 receptů na chleba, 8 na slané a 20 na sladké pečivo, 14 receptů na další pokrmy, přílohy a hlavní jídla)
NA JAKÉ KVÁSKOVÉ RECEPTY SE MŮŽETE TĚŠIT?

Chleby: Bramborový chleba, Červené chleby, Daktyla, Chleba z chleba, Ječný chleba, Kukuřičný chleba, Makový chleba nebo pečivo, Olivový chleba, Ořechové kolo, Pohankový chleba, Vánočkový chleba jako dárek…

Pečivo slané: Bramborové pletýnky, Focaccia a pizza, Grahamové bulky, Rohlíky a pečivo pšeničné…

Pečivo sladké: Bábovka noc a den, Buchtičky s tajemstvím, Čokoládová milionová roláda, Challa, Kávový koláč, Loupáky, Karlovarské rohlíčky, Maková štola, Mrkvový rohlík, Perník, Tvarohová bábovka…

Pokrmy: Chlebová česnečka, KulajdaZeleninová máčka, Chlebánky, Langoše, Bezlepkové přílohové pečivo, Veselí knedlíci, Ovocné knedlíky, Kvásková pomazánka…

 

2. Kvásková kuchařka – BEZ LEPKU a BEZ CUKRU

Představuji Vám další úžasné, dosud neznámé možnosti bezlepkových kvásků. Možnosti, které jsem objevila, ověřila a vydala v krásné a praktické kuchařce. Tentokrát z přirozeně bezlepkových mouk a vloček, nejsou nutné koupené bezlepkové směsi, ani škrob, ani psylium. Použila jsem zdravější bezlepková sladidla a recepty fungují i se surovinami bez laktózy.  Jsem z nich nadšená a každý den je používám, i když lepek mohu. Rozšiřte si také svůj kváskový jídelníček o další pokrmy a pečivo slané i sladké.

130 stran, spirálová vazba, celobarevná, křídový papír, kulaté rohy, vyšla v roce 2017 
Cena:  360 Kč                                                                                       
KNIHA OBSAHUJE:
  • Podrobný úvod o bezlepkovém kvásku
  • Postupy přípravy kváskového pečiva pařením a pečením
  • Informace o pomůckách a surovinách na bezlepkové pečivo
  • Přes 70 receptů na pečení, vaření i smažení s tipy na různé obměny.
  • Všechny recepty na profi fotografiích, přehledně, velkým písmem
NA JAKÉ KVÁSKOVÉ RECEPTY SE MŮŽETE TĚŠIT?

Na známé pokrmy připravené zdravěji, za použití bezlepkových kvásků. Různé druhy polévek, omáček, knedlíků slaných i sladkých, úžasných pomazánek a jejich servírování. Několik zajímavých receptů na lehce stravitelné luštěniny ve formě mouk. Neznámý a nečekaný pokrm z kvásku je kvásková majonéza a škvarková pomazánka bez sádla.

Ze slaného pečiva – chleba z chleba, jogurtový a podmáslový chleba v zimní a letní variantě, makový chleba, bramborový, cibulový, focaccia, chleba s obilovinami, řepánky, trvanlivé slané mlsání z celeru.

Rýžovým sirupem slazené (ale klidně i jiným sladidlem) chlebíčky z banánů, pohanky, hrachu, máku a kokosu, perníky a perníčky, štoly, koláče jablečné a tvarohové, čirokový, müsli tyčinky, ovesné sušenky a hrudky, vynikající trvanlivé sušenky z mrkve.

Bezlepkových mouk je ještě více druhů, než lepkových. Kuchařka Vás svojí kreativitou naladí na zábavné a chutné tvoření z bezlepkových kvásku. I když lepek můžete, obohatíte si těmito recepty své možnosti pro každodenní použití kvásku v kuchyni.

Knihy si můžete zakoupit u mě osobně, nebo Vám ji zašlu poštou – informace jsou v záložce – “Kupte si“, nebo na místech níže. Pokud víte o dalším příjemném místě, kde by byly mé kuchařky vítány, dejte mi prosím vědět.

HORAŽĎOVICE
Zdravá výživa SEDMIKRÁSKA, Ševčíkova 33, tel. 722 493 899.

KLIMKOVICE
Zdravá výživa, Lidická 1 , tel. 604 345 334,
 v budově Městského úřadu. Teď bohužel vyprodáno, ale po 15.1. už zase budou.

KYJOV
Zdravíčko – ZDRAVÁ VÝŽIVA, pasáž U zlatého rýče, Masarykovo nám. 37, www.zdravickokyjov.cz, tel. 518 610 076, 775 116 351 Příjemný obchůdek s milou obsluhou. Raději zavolejte, jestli je mají.

MOHELNICE
Bellitex, Nám.Svobody 17, prodejna textilu. Tam byste asi mé kuchařky nečekali. Já ano, protože tam jsou v dobrých rukou milých prodavaček. Tel.: 777 426 464.

OLOMOUC
Obchůdek TO PRAVÉ Z HANÉ, Úzká 2, u Moritze (Prioru), tel. 733 741 429

Celiafit – bezlepková pekárna, Sokolská 3, ZDE je jejich facebook, zde dostanete jen bezlepkovou a bezcukrovou kuchařku

U masérky Pavly Krylové, Třída svobody 6, tel.732 175 723, specialistky na reflexní terapii, která Vám poradí a pomůže se uzdravit komplexně

Olomouc bez obalu, Kateřinská 10, 737 136 911, www.olomoucbezobalu.cz, vezměte si rovnou i pytlíky a nádoby na mouku, olej, semínka, rozinky, sušené broskve…

OPAVA
KVĚT LOTOSU – Hrnčířská 124/9, Opava, www.kvetlotosu.cz, tel.: 603 237 333. Milý obchůdek, kde se i dobře najíte a kam můžete přijít na můj kváskový kurz.

PARDUBICE, PRAHA
Dědek kořenář, v kamenných prodejnách – Pardubice, Rožkova 1848; Praha 9 – Rajská zahrada; Praha 10 – Skalka, Rubensova 2237; Praha Modřany, Československého exilu 2175/30 ZDE je jejich otevírací doba a popis. Nebo na e-shopu ZDE. Mají samé výběrové knížky!

PROSTĚJOV
Zdravá výživa JEŘABINA, Školní 14, tel. 607 971 495, milá paní vedoucí má i velmi příjemné ceny za potraviny.
Bez obalu, Kravařova 8, tel. 734 607 183, příjemný obchůdek, který šetří svět

PŘEROV
Knihkupectví Mezi Světy, Palackého 20. Příjemný obchůdek s milou obsluhou, kde mají snad všechny knihy, co kdy vyšly. Tel.: 731 116 622. Pan vedoucí Karásek je pravý knihkupec s přehledem. A ke knížce, v jediném knihkupectví, dostanete sušený kvásek a poprosíte-li předem paní Vlahou, tak možná i živý.

ŠTERNBERK
Zdravá výživa, U horní brány 40, otevřeno Po-Pá 9-17 h., So 9-12 h., tel.737 475 628. Majitelka Jana Nováková Vám může i poradit lépe jak lékař. Se stravou i psychikou.

ŠUMPERK
Knihkupectví COUFALOVÁ-TÓN, Komenského 2, na hlavní třídě, vedle divadla. Moc příjemné místo, kde jsou knihy už nejméně 50 let. Nakupujte knihy tam, ať tento genius loci nezmizí kvůli internetu, kde kvůli neférové politice velkoskladů se musí malá knihkupectví rušit. Tel. 583 214 091. Raději zavolejte předem, jestli je ještě mají, rychle jim ubývají.

UHERSKÝ BROD
Knihkupectví Formát, Masarykovo nám.163, tel. 572 638 036, web zde. 

UHERSKÉ HRADIŠTĚ
Knihkupectví PORTÁL, Masarykovo nám. 35, web je zde a kuchařky 1.-zde, 2.-zde. Sice musíte vystoupat pár schodů do 3.patra, ale kvůli mým kuchařkám to jistě stojí za to.

ZLÍN – MALENOVICE
Konopná dílna Hradilovi, www.kluboz.cz , tel. 724 846 460.  Můžete si u nich rovnou koupit i super konopný pytlík na pečivo, na bylinky, konopné oblečení, plátno, boty, masti, ploskořezy na zahradu a spoustu dalšího. Ale hlavně se setkat s úžasnou 8mi členou rodinou a její filozofií života, která ovlivnila i mě.

ZUBŘÍ
Obchůdek Meduňka, Hamerská 12, tel.: 605 401 788 Kolečková Kateřina. Oáza pohody s „meduňkovými holkami“.

 

SLOVENSKO

PRIEVIDZA 
FloraVita, paní Dáša Březovská, Rad L.N. Tolstého 13/A Prievidza, tel.: 907 309 895.

Na Slovensko Vám kuchařky zašlu za slovenské poštovné!

Na E-SHOPECH

Klíče ke zdraví
www.klicekezdravi.cz, kde si ke kuchařce můžete objednat i různé jiné dobroty. Nad 1 200 Kč neplatíte poštovné.

Dědek kořenář
www.novysro.cz, kde mají všelijaké další zajímavé věcičky. Kuchařky jsou teď ZDE v novinkách.